Голема акција – Полициски специјалци го запоседнаа Лојане


Припадници на специјалните полициски единици го запоседнаа кумановското село Лојане. Во тек е голема полициска акција за приведување на лица кои се вклучени во меѓународните канали за криумчарење на мигранти.

akcija

Претрес е направен на десетина објекти каде се пронајдени 30, а приведени 5 мигрантимеѓу кои има и малолетници.

Акцијата на специјалните полициски единици започна утринава во 8 часот и 30 минути.

Од МВР ја потврдуваат информацијата за акцијата, но повеќе детали најавуваат за подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1