Голема сообраќајка кај скопски Саем – сообраќајот беше целосно блокиран


Страшна сообраќајка вечерва се случила на улицата Беласица во близина на скопскиот саем рано утринава.

policija centar nokjПо тесната улица која води кон железничката станица, два автомобили биле значително оштетни, јавуват очевидци за порталот Press24. На местото имало и поголем број полициски службеници а сообраќајот бил целосно блокиран.

Нема информации за евентуални жртви или повредени. Информацијата се уште нема официјална потврда од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1