ГОЛЕМА Сообраќајка во гостиварско, има и загинати


Во гостиварско Лакавица вечерва се случи голема трагедија.

Како што дознава Курир, на патот се превртел трактор, а според првичните информации има неколку жртви.

Повредени се и неколку лица. Се очекуваат повеќе информацииpolicijavonl

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1