Нова трагедија загина 12 годишно девојче во Влае – ја прегазил камион


Во скопската населба Влае попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа, во која камион удри во малолетно девојче. Според првичните информации станува збор за 12 годишно девојче кое веднаш по несреќата починало.

soobrakajka.jpg-500

курир.мк

 

Несреќата се случила  на раскрсницата меѓу улиците „Адолф Циборовски“, „Андреј Димов“ и „Стефан Филиповиќ“, кај ОУ „Димо Хаџи Димов“.

Увидот на лице место е во тек да се утврдат причинете за несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1