Голема трагедија: 6 лица загинаа при експлозија на автомобили во близина на Куманово


Požar-u-Baričevićima-Foto-PIXSELLШест лица се загинати при експлозија на два патнички автомобили до која дошло откако се судриле на патот Куманово- Крива паланка, дознава Пресс24.Според нашите инфомрации несреќата се случила кај местото Шмиљчиште.Неофицијално, еден од загинатите при судирот е полициски службеник од Куманово.Детали се очекуваат по увидот.

Press24

 

4 И 6 ГОДИШНИ ДЕЧИЊА МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
ЗАГИНА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД СКОПЈЕ- МАЈКА, ТАТКО И 2 ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА
ПОЛИЦАЕЦ МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1