Загина цело семејство од Скопје- мајка, татко и 2 деца изгореле во сообраќајката


Во стравичната несреѓа кај кумановското Смиљчиште настрада цело едно семејство, дознаваме од извори во истрагата. Во автомобилот БМВ со скопски регистарски таблички се превезувале мајка, татко и две дечиња. Нивните тела се целосно изгорени.

policiska-lentaВториот автомобил учесник во несреќата е Пасат со кумановски регистарски таблички. Во него според последните информации биле еден полицаец од Куманово и негов пријател.

Како дошло до стравичниот судир по кој следела експлозија на автомобилите сеуште ен е познато.

Се врши увид на терен.

Прес 24

ПОЛИЦАЕЦ МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: 6 ЛИЦА ЗАГИНАА ПРИ ЕКСПЛОЗИЈА НА АВТОМОБИЛИ ВО БЛИЗИНА НА КУМАНОВО
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1