Голема трагедија ја потресе Македонија: Загина едно дете, неколку се борат за живот!


Денеска околу 16,30 часот во Велес, атар на с.Бузалково кај местото викано .„Врбица“ З.С.(2002) управувајќи трактор на кој имало неколку деца изгубил контрола над него по што се превртел во провалија.

policiska-lenta4-640x480

При незгодата на лице место починал В.А.(2002), а Х.А.(2005), Џ.С.(2004) се пренесени во Клиничкиот центар- Скопје со телесни повреди, а Е.С.(2009)  со тешки телесни повреди (скршеница на нога и повреди во стомакот) исто така е пренесен во Клиничкиот центар Скопје, додека З.С. е пренесен во Клиничката болница исто така со тешки телесни повреди.

Увид се врши на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1