Паника во Белград: Младо момче исчезна во езерото додека нуркало


Тројца нуркачи од Белград, кои на Тара отишле поради обука, во средата попладнето нуркале недалеку од браната Лазиќи, но само двајца излегоа на површината.nurkal-isceznaa

Членот на нуркачки клуб од Белград, на 23- годишна возраст, исчезна вчера во длабочините на езерото Заовине на Тара, а во тек е потрага по него.

Езерото е длабоко 40-50 метри, пишуваат српските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1