Вест за смртта на Арнолд Шварценегер ги сруши социјалните мрежи


Вистински скандал е на пат да се појави во САД, откако сајтот msmbc. објави шокантна вест за смртта на Арнолд Шварценегер. Според изданието, актерот е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес. Веста предизвика десетици коментари на револтирани граѓани, од кои некои откриваат дека штотуку го виделе Шварценегер на велосипед како се шета крај Холивуд.Image_4949113_126

Се уште не е јасно зошто MSMBC излегува со ваква информација. До овој момент таа не е потврдена ниту официјално од полицијата, ниту од блиските на семејството на Шварценегер. Инаку, актерот бил забележан вчера како руча со продуцентот на “Непобедливите” во врска со евентуалното излегување на четвртиот дел од филмот.

Според информациите на сајтот, полициски тим се одзвал на сигнал, од непозната жена. Откако влегле во резиденцијата на Шварценегер, полицајците откриле мртво тело во креветот. Во моментов имапремногу малку информации, а полицијата ги истражува причините за смртта.

Според изданието, кое го цитира шефот на полицијата во Лос Анџелес, Шварценегер е откриен во спалната соба во средата околу 21.30 по локално време. Извор близок до семејството исто ја потврдил смртта, додава сајтот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1