Голема трагедија на улична трка во Струмица: Еден загинал и двајца повредени


Трка на автомобили синоќа заврши трагично во Струмица.

Едно лице е загинато додека другите двајца се повредени, објави порталот Стримица Денес.

Во изјава за Струмица Денес очевидците велат трката се одвивала на Просеничкиот пат или веднаш спроти поранешен Агрокор.

Сликата пред болницата била навистина страотна, соберани биле стотина луѓе.

Повеќе детални се очекуваат денеска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1