Горат муслиманските гробишта во Тетово


Požar-u-Baričevićima-Foto-PIXSELLКако што информира полицијата, пожарот на улица Штипска избувнал во две трафостаници за струја

Голем пожар попладнево околу 13:50 часот избил на муслиманските гробишта во Тетово. Како што информира полицијата, пожарот на улица Штипска избувнал во две трафостаници за струја. Екипи на противпожарната бригада на Тетово се на терен и интервенираат во локализација на пожарот. Се уште нема инофмрации кои се причините за избувнувањето на огнената стихија

прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1