Кичевчанец си направил фалс 500 евра и пробал да ги смени


500 evraВо текот на декември 2012 година, во продавница во с.Црвивци, дваесет и седум годишниот Ш.Б. од Кичево, побарал од вработената да му размени банкнота во апоен од 500 евра.

По извршеното вештачење е утврдено дека се работи за фалсификат.

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Ш.Б.(27) од Кичево за сторено кривично дело „фалсификување пари“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1