Горат подземните гаражи кај Зелен пазар во СкопјеПожар попладнево избувна во подземните гаражи кај кулите до Зелен пазар во центарот на Скопје, јавува МИА. Горат подземните гаражи кај Зелен пазар во Скопје


Противпожарни екипи со пет возилала се на местото на настанот и го гасат пожарот. Според првичните сознанија на пожарникарите, повредени нема. Нема информации што го предизвикало пожарот и колкава е материјалната штета.

Обновено:  пожарот е ставен под контрола, нема повредени, изјави командантот на Протипожарната единица Благоја Менковски. Се уште нема информации што го предизвикало пожарот. Ангажирани се 5 возила кои го локализираат пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1