Видео/Фото: Џиновско око најдено на плажа – научниците во чудо


Локален жител на плажата Помпано во Флорида пронашол џиновско око, за кое сеуште ни научниците незнаат на кој вид му припаѓа.

,, Кога го пронајдов уште беше свежо и крв течеше, го подигнав и го ставив во ќеса. Сретнав полицајка на која и го покажав и таа ме упати до центарот за океанографија,, вели Џино Новаци, пронаоѓачот на окото.

Научниците сеуште незнаат за што станува збор, а фотографијата ја поставиле и на фејсбук на официјалната страна на центарот, што предизвикало лавина од коментари.

Окото ќе биде испратено во Санкт Петерсбург во Русија за понатамошно истражување.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1