Ѓорче и Карпош денес без струја


strujaДел од Скопје без струја денес. Жителите на Ѓорче Петров од улиците „Рафаел Батино“, „Кичевска“, „15 Ноември“ и „Веле Марков“ од 9 до 12 часот ќе останат без струја.

Во периодот од 10 до 11 часот струја ќе намаат и корисниците од улицата „Пресека“ бр.45 во општина Карпош.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведување технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1