Гори куќата на Милчо Манчевски во Скопје


Milco Mancevski by Ministry of CultureОд утринава во 6:30 кога било пријавено, противпожарните служби работат на локализирање на пожарот кој избувнал во куќата на познатиот режисер Милчо Манчевски на улицата Димитрие Туцовиќ во Скопје.

На местото на настанот интервенираат две противпожарни возила но сеуште нема информации колкав дел од објектот е зафатен од огнот кој започнал во подрумските простории а не се знае ни дали има повредени. Причините за избувнувањето на огнот се непознати.

Сител

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1