ГОРИ ЛУКСУЗЕН ХОТЕЛ: Голем пожар во центарот на Оксфорд (ВИДЕО)


Голем пожар избил во Рендолф, еден од најпознатите хотели во британски Оксфорд.gori-hotel

Пожарникарите се обидуваат да го изгаснат огнот од рано попладне, а очевидци наведуваат дека црниот чад се шири од близина на хотелот граден во Викторијански стил.

На лице место се наоѓаат и екипи на итна помош, но засега не е познато дали има повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1