Грабеж на банка: Ископале тунел и украле 9 милиони евра (Видео)


0022007.73

На почетокот на оваа година во берлинскиот округ Стеглиц. Беше ограбена банката Берлинер Волксбанк.

Крадците успеале да ја испразнат оваа банка за дури 9 милиони евра,а тоа го направиле копајќи тунел долг 45 метри во подземниот паркинг каде што пробиле и два бетонски ѕида.

Во тунелот кои го ископале крадците биле пронајдени докази дека тие се од Полска, но властите во Берлин после четири месеци од кражбата решиле да го закопаат тунелот.

 krazba tunel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1