Градоначалникот на Илинден се качи во автобус за да се сретне со граѓаните (Фото)


Од општината Илинден информираат дека ова ќе биде пракса.

IMG_5948Проектот “Во автобус со нашиот Градоначалник” предвидува градоначалникот на постојките, како и во автобусите на јавниот градски превоз да остварува средби со граѓаните,на кои ќе има можност непосредно да го слушне нивното мислење за квалитетот на јавниот превоз, но и за вкупните состојби во Општината.

Првата средба со граѓаните во рамките на овој проект се реализираше во неколку автобуси со број „63“ што сообраќа на релација Мралино – Транспортен центар. Постарите задоволни, младите барале да има повеќе автобуси во доцните вечерни часови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1