Пола Скопје и денес без струја


struja-majstorПоради изведување технички зафати во електро системот, без електрична енергија од 9.00 до 11.00 часот ќе останат дел од потрошувачите на улиците „Чедомир Кантарџиев“ и „Серска“ во општина Кисела Вода.

Од 10.00 до 11.00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул. „Македонско Косовска Бригада“ во општина чаир и од 13.30 до 15.30 часот корисниците од улиците „Московска“ и „Лондонска“ во општина Карпош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1