ВИДЕО: Дулиќ: ,,А бе не се дери, не е ова мајмуни во Прилеп,,


dulikjНа расправата во собраниската Законодавно-правна комисија во неделата, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благородна Дулиќ, прилепчаните ги нарекла мајмуни, пишува плус инфо. Според видеото кое го објави порталот, на забелешката од пратеник од СДСМ од Прилеп, таа му возвратила:

– А бе не се дери, не е ова мајмуни во Прилеп!

Видео – Плус инфо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1