Грк му удира шлаканица на турист !!!!!!


 

Вистинското лице на ,,љубезните,, грчки домаќини. Ова е аматерска снимка која осамна на youtube, преку порталот Мотика.

Снимката е направена на островот Лефкада во Грција.

На неа јасно се гледа како гркот го малтретира туристот иако тој воопшто ниту провоцира ниту му возвраќа.

На крајот ,,храбриот,, грк му удира шлаканица и бега како права ,,малака,, изгледа очекувајќи туристот да возврати.

Многу убава слика за грчката гостопримливост нема што !!!!!!!!!!!!!!!!

[youtube]http://youtu.be/TLTVMO6s-Ac[/youtube]

Tags: , , , , , , ,

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1