Огласи за работа во новиот ,,Скопје Сити Мол,,


 

При крај се работите околу новиот модерен супер трговски центар во карпош 4. Во тек се и последните преговори со закупците, а некој од нив веќе и започнале со објавување огласи за вработување.

Се очекува голем интерес бидејќи дел од закупците се светски брендови.

Во „Скопје Сити Мол“ се очекува вработување на околу 2.000 луѓе. Најголем дел закупци на деловен простор, од вкупно 150, како и самиот инвеститор, веќе започнале со објавување на првите огласи за вработување.

Извршниот директор Ивајло Иванов денеска ги информираше  новинарите дека трговскиот центар има и капацитет од 1.300 места за паркинг, посебна патека за велосипеди и пешаци, мултиплекс-кино со 9 сали и 3Д технологија, сала за куглање. Објект вреден 70 милиони евра има 90.000 квадратни метри и 40 брендови кои за прв пат доаѓаат кај нас.

  • 90,000 m2 GBA
  • 39, 000 m2 GLA
  • 1,300 parking spaces, one underground level and multi story building
  • 150 shop units of various sizes to satisfy both large and small space demand
  • Supermarket 4,000 m2
  • Electronics super store 3,000 m2
  • Food court, restaurants and coffee bars with terraces
  • Multiplex cinema
  • Bowling, 12 lane alley with additional entertainment

Tags: , , , , ,

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1