Исус доаѓа – му кажал на македонец/ Видео


На Youtube осамна видео во кое авторот тврди дека Исус му се јавил и му прозборел на човек од Македонија и му најавил дека доаѓа на земјата ????

Еве како македнецот го опишал муабетот со Исус

,, Се разбудив околу 2 часот по полноќ, почуствував земјотрес, но проверив на интернет немаше земјторес – тоа беше Господ Исус. Ми прозборе јасно ми рече – доаѓам, подготви се доаѓам,,

Впрочем погледнете го видеото сами па пресудете ќе се подготвите за доаѓањето на Исус и ќе му верувате на македонецот кој го разгласил ова, или ќе се насмеете на видеото.

[youtube]http://youtu.be/O_S5dhCF-ZU[/youtube]

Tags: , , , , ,

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1