ГРОМ ги поднесе кандидатските листи до ДИК


Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ ги поднесе до Државната изборна комисија листите со кандидати за пратеници во парламентарниот дом за сите шест изборни единици, или вкупно 120 кандидати за пратеници, соопшти партијата.

– Како што веќе беше објавено по седницата на Централниот одбор на ГРОМ за носител на листата за ИЕ 1 ќе биде проф. д-р Чедомир Саздовски.

grom izboriВо втората ИЕ, носител на листата ќе биде Виктор Цветковски.

Штеријо Николов ќе биде носител на листата на ИЕ 3.

Во четвртата изборна единица, носител ќе биде Панчо Минов,

во ,,петката’’ носител е Љупчо Настоски,

Горан Анчески ќе ја бара довербата на граѓаните во шестата изборна единица

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1