Гром удри во авион на „Туркиш ерлајнс“


turkish avioАвион од турската компанија „Туркиш ерлајнс“ кој што патувал од Истанбул за Измир бил погоден од гром

Сепак на крајот и покрај инцидентот,а вионот успешно слетал на аеродромот „Аднан Мендерес“ во Измир.

Сите 112 патници и членови на екипажот безбедно го напуштиле авионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1