Грозни детали од убиството – ја претепал па и сипал киселина во устата додека била жива


Шеесет и шестгодишниот Чедомир Џуриќ од Салаша, на 8 декември ја ѕби Драгана Чириќ (18) на таков монструозен начин, откако во устата насила и сипал солна киселина, покажале резултатите од обдукцијата.
Прво во своето возило ја нападнал беспомошната девојка, која пружала мал отпор. Успеала да му нанесе неколку гребаници. Тоа го разбеснило старецот па ја удрил неколку пати, по што во устата и сипал солна киселина. Лекарите кој ја направиле обдукцијата биле згрозеи кога увиделе дека девојката умрела на ваков начин. Тие ги утврдиле изгорените внатрешни органи.
deda-ubica034

Како што пренесува порталот истрагата покажала дека осомничениот Чедомир на денот кога Драгана исчезнала, дошол по неа со автомобилот и заедно заминале во непознат правец.

Наводно помеѓу нив дошло до расправија бидејќи Драгана сакала да го остави.

– Додека седеле во возилото започнале раправија, Драгана му го скршила мобилиот телефон, по што Чедомир се изнервирал и започнал брутално да ја удира. Кога ја претепал до смрт, тој го однел телото во близина на шумата, каде го фрлил во езерото, а потоа си заминал, изјавил анонимен извор за српки Курир.devojce333

Полицијата на основа на трагите започнала истрага која потврдила дека убиецот е 66-годишниот Чедомир. Тој прво негирал дека има некаква врска со убиството, но во неговиот автомобил биле пронајдени траги од коса. ДНК анализата покажала дека станува збор за косата на Драгана.

По прикажаните докази Чедомир го признал убиството, а главниот мотив бил љубомора, затоа што Драгана се гледала и со други момчиња.

Истрагата покажала и дека 18-годишната Драгна не била сексулано злоупотребена, туку дека била претепана до смрт.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1