ГРОЗОМОРНО: Малолетниот Петар си го заклал другарот за 250 динари


Петар Н, малолетник од Србија на Вукашин Симиќ, 15-годишниот малолетник, со нож му ја пресекол аортата, а потоа неколку пати го прободел во стомакот.grozomorno-ubistvo-srbija-640x434

Тој го нападнал момчето на улица, а во настанот е ранет и неговиот другар Михаил.

Како што пренесуваат српските медиуми, инцидентот се случил за долг од 250 динари.

Најверојатно откако биле излезени на роденден, малолетниците почнале да му довикуваат на Петар Н. кога си тргнал накај дома, па тој се разбеснил и започнал кавга, а потоа таа кулминирала кога извадил нож.

Момччиња кои ги познаваат малолетниците велат дека од претходно биле скарани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1