Грозоморно убиство: 38 годишен скопјанец пронајден во стан заврзан со кабли приклучени на струја


Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дом.

Случајот во полиција бил пријавен од страна на екипа од Итна медицинска помош утринава околу 9 часот и 15 минути, а телото на починатиот било пронајдено во неговиот дом на улицата „Бутелска“, обвиткано со кабли приклучени во струја и облеано со крв.

Телото на убиениот е пренесено на обдукција, а полицијата презема мерки за расветлување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1