Обид за силување во ученичкиот дом во Кавадарци, чуварот напаствувал ученичка


НК КР Кавадарци поднесе кривична пријава против Т.С. (52) од Кавадарци, чувар во Државниот ученички дом-„Крсте Петков Мисирков“ во Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „обљуба со злоупотреба на положбата“ во обид.

На 28.01.2017 година околу 19.35 часот, додека бил на работа во Ученичкиот дом, влегол во спалната соба на ученичката Р.Д. (18) и се обидел да ја наведе на полово дејствие.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1