Грозоморното видео: Убиен припадник на ИД го влечат со автомобил


Припадниците на Исламската држава често ги малтретираат своите жртви и тоа го објавуваат на Интернет.

Овој пат, на Јутјуб се појави видео од спротивна ситуација.isil.jpg-500

Видеото е снимено во близина на сирискиот град Алепо, а покажува како бунтовниците кои заробиле еден џихадист го убиле а потоа го врзале за автомобилот и го влечеле по улица.

Грозоморното видео го објави холандски новинар кој известува за војната во Сирија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1