Грција на раб на хаос – Ципрас бара гласање доверба


Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ќе бара да се гласа доверба на Владата откако министерот за одбрана Каменос поднесе оставка заради Договорот од Преспа.

Ципрас изјави дека ја прифатил оставката и ќе ја прифати и секоја наредна.

каменос веќе долго се противеше на Договорот од Преспа.

– Спорот со Македонија не ми дозволува да не ја жртвувам министерската фотелја, изјави Каменос.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1