Зеќири кандидат на СДСМ за претседател?


Мухамед Зекири од СДСМ е нивниот кандидат за најавените претседателски избори.

Албанските медиуми деновиве пишуваат дека токму Зекири кој беше новинар пред да стане партиски член, ќе биде нивниот предлог.

Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

СДСМ и ДУИ сакаат конзензуален кандидат. Досега се спомнуваше името на професорот Денко Малески.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1