Грција поплавена за нова година – 1 загинат


poplavaНајмалку едно лице загина во масовните поплави, кои го зафатија јужниот дел на Грција.

Под вода се локалните патишта, но и стотина домови. Поради поројните дождови, повеќе од 380 семејства побарале помош, а на терен работат 42 спасувачки тимови.

Околу 50 семејни куќи само во областа на Атика се оштетени во поплавите

Алфа

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1