Грците објавуваат само фотки на кој го нема споменикот на Александар од плоштадот


Тоа е грчка работа. Кога се објавуваат информации за Македонија, а се илустрира со скопскиот плоштад, се користат фотографии од времето кога таму го немаше споменикот на Александар Македонски.

Грчкиот медиум NewPost пренесе информации за средбата на македонскиот министер за одбрана Талат Џафери со неговиот албански колега во Тирана и нагласи дека министрите се согласиле дека името треба да се реши час поскоро. Сето тоа се случувало во Тирана, а фотката е од скопскиот плоштад.

Прес 24 на шега им понуди фотографии од нивната архива доколку немаат нови фотки од плоштадот

Прес24

fsd_0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1