Груби до пратениците: Учете Албански зошто е јазик на иднината во Северна Македонија


Албанскиот е јазик на иднината. Ова го порача пратеникот Артан Груби на седницата на собраниската Комисија за евроинтеграции на која се дискутираше за евроинтегративните процеси во Република Македонија по недобивањето датум за ЕУ, пренесе Денешен.

Оваа забелешка на Груби следуваше откако пратениците од опозицијата реагираа дека немаат слушалки за превод, кои се неопходни.

Седницата денеска помина во тензична атмосфера со многу дофрлувања.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1