Груевски и Димитриев во опуштена атмосфера по состанокот на Извршниот комитет


Премиерот Никола Груевски вечерва по Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ беше забележан во друштво на генералниот секретар на партијата Емил Димитриев за кој беше одлучено да биде нов технички премиер. Средбата била во релаксирана атмосфера.

Предлогот Емил Димитеиев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед.gruevski sobranie

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1