Груевски: На изборите ќе кажеме Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа!


На изборите заедно со вас ќе кажеме Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа, им порача премиерот Никола Груевски на граѓаните во вечерашното обраќање за јавноста.gruevski

– Денес Македонија им докажува на сите дека верува во себе и знае што прави, и се бори за себе и својата подобра иднина и нема да дозволи никој да си игра со тоа!
Јас верувам во вас и верувам во Македонија!

– Знам дека и вие верувате! Одиме напред! Заедно, рамо до рамо, секој ден до денот на изборите кога повторно ќе застанеме цврсто и со гордо крената глава ќе кажеме – успеавме – Македонија успеа и ние сме дел од таа голема победа, потенцира Груевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1