Почина љубовта на нејзиниот живот – Сопругот на Селин Дион ја изгуби битката со ракот


Рене Анжели музичар и сопруг на Селин Дион, почина во средата наутро во својот дом во Лас Вегас, по долгогодишната борба со ракот на грлото. Имаше 73 .rene-angelil

Познат во музичкиот бизнис тој ја водеше целата кариера на Дион, СО која се оженил во 1994. Двојката има син Рене-Чарлс во 2001 година и близнаци, Нелсон Еди и 2010 година.
Тој ја менаџираше Селин се до 2014 година, кога се повлече од функцијата веднаш откако му беше откриен  рак на грлото – од март неговата состојба се влошила до толку да морал да добива храна преку цевка
Дион некое време се повлече од настапи за  да се грижи за болниот сопруг. Таа се врати една година подоцна на сцената, делумно благодарение на охрабрувањето токму од сопругот дека треба тоа да го стори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1