Груевски на одмор во Турција, Заев во Грција


Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со своето семејство годишниот одмор го поминува во Турција.

Груевски со семејството е во Турција на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август.

Одморот ќе го помине на две места, едното во близина на Бодрум, другото во близина на Фетије, по половина од времето.

Во истиот овој период и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев заедно со своето семејство е на годишен одмор.

Заеви оваа година решија да одмораат во Грција, дознава Нетпрес од партиски извори на двете политички партии.

gruevskizaev

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1