Страшна сообраќајка: Штипјанец загина, момче се бори за живот


Вчера попладне во 16:30 часот, на регионалниот пат Штип-Плачковица поточно кај архиолошкиот локалитет „Баргала“ се случила сообраќајна незгода.sooobrkajka

Во неа Ј.М.(29) од Штип управувајќи моторцикл „јамаха Р6“ со бугарски национални ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Од здобиените повреди починал сопатникот на моторциклот Ангелче К.(41) од с.Козјак, штипско, додека Ј.М. се здобил со телесни повредени. Истиот е пренесен и задржан во Медицинскиот центар во Штип.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1