Ќерката на Вилијамс: Само ти ќе имаш ѕвезди кои се смеат (ФОТО)


article-2722409-20758D4F00000578-142_306x423Ќерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот.

„Те сакам“. Ми недостигаш. Ќе продолжам да гледам во небото, напиша Зелда Вилијамс на крајот на пораката која ја објави на друштвените мрежи.

Веста за ненадејната смрт на фантастичниот актер Робин Вилијамс го шокираше светот, а неговата ќерка Зелда од својот татко се прости со песна на Антоана де Сент Егзеперија, која ја објави на својот Инстаграм профил.

Ти- само ти ќе имаш ѕвезда каква што немал никој друг. Во една од ѕвездите ќе живеам и јас. Во една од нив ќе се смеам јас, и така ќе биде како сите ѕвезди да се смеат кога ќе погледнеш во небото.

Ти, само ти ќе имаш ѕвезда која може да се смее.

Те сакам, ми недостигаш….

untitledytjntr6ju5667jityhtrfhr54u54

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1