Груевски: Народот ќе покаже дека со валкани игри не се доаѓа на власт (Видео)


Премиерот Груевски смета дека изборите ќе бидат одлична можност граѓаните да покажат и пред домашната но и пред меѓународната јавност кој ќе го следи процесот дека со влакани игри не се доаѓа на власт.

gruevski 44
Премиерот Никола Груевски најави голема победа на изборите на 24 април.

Тој рече дека во најлош случај очекува победа како минатата година кога ВМРО-ДПМНЕ го прегази СДСМ со огромна разлика, но додаде дека во 2016 се надева на уште подобри резултати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1