Груевски: Не се чепкај Бранко за името!


Сега во последно време гледам дека СДСМ го враќаат во игра името, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната промоција на кандидатурата на Коце Трајановски за градоначалник на град Скопје.

Nikola-GruevskiИмето е на државата, името е на народот! – порача Груевски.

Тој уште еднаш повтори дека за името одлучувал и ќе одлучува народот. Дека нема да има промена на името без пред тоа да има референдум.

Потсети дека Бранко Црвенковски тајно и конспиративно го променил името, а после тоа викал дека тоа било само за два месеци.

-Не се чепкај Бранко за името! – му порача Груевски на лидерот на опозиционерите

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1