Груевски: „Северна“ ја отфрлив во 2009-та, сега е прифатена во полоша варијанта


Поранешниот премиер, Никола Груевски, се огласи на Фејсбук во врска со договорот со Грција.

„Јавно отфрленото во 2009-тата – денес прифатено, но во далеку полоша верзија. Не само за надворешна, туку и за целосна внатрешна употреба, плус промена на уставот, откажување од дијаспората, историјата, АСНОМ, Илинденското востание и идентитетот“, напиша Груевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1