Група од 30 лица веела албански знамиња и претепала неколку деца во Ченто


Група од триесетина лица претепале момчиња од македонска националност на последната автобуска станица број 45 на улицата Антон Попов во населба Ченто.

Според информациите од МВР, попладнево околу 16 часот групата веела албански знамиња и без никаква причина ги нападнала и истепала, јави прес 24. Од МВР најавуваат мерки за расветлување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1