И официјално „Gangnam Style” најгледано видео


 

„Gangnam Style” на јужнокорејскиот музичар, стана најгледаното видео на YouTube – има повеќе од 800 милиони прикажувања. Го симна од тронот видео спотот „Baby” на Џастин Бибер кое беше најгледаното последните две години.

Видеото на 34-годишниот јужнокорејски музичар е поставено јули оваа годинава, и бројката на прегледи секојдневно растеше вртоглаво. сега има 806,283,968.

Пси ја доби наградата на MTV за најдобар спот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1