Хакер влегол во НАСА – НЛО постои, собрал видеа и фотографии


Поради љубопитноста и расветлувањето на мистеријата за тоа дали постојат вонземјани, хакерот Гери Мекинон се соочува со казна од 70 години затвор. Всушност влегол во официјалниот сајт на НАСА и она што го видел се слики од вселенски бродови и вонземјани.

area-51-voznemjanski-letala-chuda-vonzemjanci-amerika-ni-krie-05

Она во што тој верува е дека тајните кои што ги чува НАСА, треба да и бидат кажани на јавноста. Гери тврди дека поседува 400 потврдни документи за постоењето на НЛО, и дека новата технологија доаѓа апсолутно од друга планета – преземана од НЛО при посетите на земјата.

Интересно овде е да се нагласи дека и самиот Алберт Ајнштајн верувал дека НЛО – наутите се потомци на жителите што ја напуштиле земјата пред 10000 години, додека се смета дека Никола Теслае прв човек кој успеал да фати и да дешифрира порака од вселенци и да им врати одговор.

Денес, Британското министерство за одбрана кое што повеќе време тајно се занимава со ова прашање, недвосмислено вели дека НЛО не постои и дека сите оние кои што наводно доживеале средба со вонземјани, имаат погрешна перцепција за она што мислат дека го гледаат, и она што вистински е.

Denesen.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1