Хакерски напади на сајтовите на македонските институции


Доцна вчера (понеделник) неколку сајтови на македонски институции беа под хакерски напад и целосно ставени надвор од функција со натписот “Kissed By UstadCage_48 And”. Најверојатно се работи за поголем хакерски напад од страна на “SUMEDANG CYBER TEAM” кои се претставуваат преку полското знаме.Screenshot_18

Хакирани се сајтовите на Јавното обвинителство, Министерството за информатичко општество и администрација, МАРНЕТ и сајтот е-трговија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1