Хакната онлајн продавницата на Епл


Онлајн продавницата на Епл, Апстор беше цел на моќен кибер напад од непознати хакери, изјавија претставици на американската компанија.

Хакерите успеале да вметнат маскиран вредносен код во стотици официјални апликации на Апстор.

– Ги одвоивме тие апликации од Апстор, кои биле создадени со помош на таа нелиценцирана програма, изјави претставник на Епл.app-store-240

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1